Charytatywna Frankofonia w Ekonomiku

20 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii czyli święto języka francuskiego. Corocznie w obchody tego dnia włącza się społeczność naszej szkoły.

W poniedziałek z tej okazji odbył się charytatywny dzień Frankofonii.

Uczniowie przygotowali słodkości francuskie, które można było kupić na specjalnie przygotowanyms stoisku. Dodatkowo odwiedzali podczas lekcji nauczycieli i swoich kolegów oraz zachęcali do wsparcia zbiórki. Udało się zebrać kwotę 960 zł, która przeznaczona zostala na zakup najpotrzebniejszych produktów potrzebnych w punkcie recepcyjnym dla naszych sąsiadów z Ukrainy, który znajduje się w hali przy PSP nr 6. Zakupione artykuły to bielizna, produkty spożywcze i chemia.

W ramach tego dnia odbyły się również konkursy: quiz wiedzy o Paryżu, konkurs na plakat i na przebranie. W przerwach między lekcjami można było również słuchać muzyki francuskiej.

Wyniki poszczególnych konkursów:

1. Quiz o Paryżu:

I miejsce: Weronika Dobska 3 ap

II miejsce: Maja Janus 3 ap

III miejsce: Katarzyna Nowicka 1a, Aleksandra Lorent 3 ap, Marta Popiołek 2a, Szymon Worwąg 1a, Renata Depta 1a

1. Konkurs na plakat:

I miejsce: Wiktoria Łuczyńska 3 ag

II miejsce: Martyna Dawid 1a

III miejsce: Karolina Nowakowska i Aleksandra Dąbrówka z 3 dg

Wyróżnienie: Sylwia Lukas 1d

3. Konkurs na przebranie:

I miejsce: 3ap

II miejsce: 3dg

III meijsce: 1a

Wyróżnienie: 4d, 1d, 3ag

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli sie w organizację tego święta, a laureatom konkursów gratulujemy !

Organizatorem przedsięwzięcia była pani Magdalena Geniusz-Starostka.