Wycieczka do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Dnia 22 listopada uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IIe, IIIa, IVb, IVd wraz z opiekunami: M. Skalik, K. Górak, B. Rossochacka-Kazior, E. Zatoń, A. Kuligowska, M. Wróblewska mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wycieczce do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, gdzie przenieśliśmy się w świat szekspirowskiego dramatu.

“Makbet” to jedno z najbardziej znanych dzieł w historii literatury i teatru. Przedstawia historię szkockiego szlachcica, który pod wpływem pragnienia władzy i przepowiedni staje się tyranicznym monarchą. Spektakl bada tematy związane z ludzką naturą, żądzą, ambicją oraz konsekwencjami decyzji. Makbet podejmuje drastyczne kroki, aby spełnić proroctwo, co prowadzi go na ścieżkę zdrady, morderstwa i szaleństwa.
Scenografia, kostiumy i gra aktorska sprawiły, że każda scena była intensywnym przeżyciem. Dla wielu z nas to było pierwsze spotkanie z sztuką, ale na pewno nie ostatnie! W rolach głównych zagrali: Adam Machalica (Makbet), Anna Paliga (Lady Makbet), Michał Kula (Duncan), Adam Hutyra (Banko).
Serdecznie dziękujemy obsłudze, aktorom Teatru za wspaniałą atmosferę i niezapomniane chwile. To było nie tylko spotkanie ze sztuką, ale także podróż w głąb ludzkiej duszy.