Frankofonia w ZSE

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Frankofonii czyli święto języka francuskiego.

Z tej okazji działały dwie kawiarenki francuskie, w których można było napić się kawy i skosztować typowo francuskich słodkości przygotowanych przez naszych uczniów. Organizacją poczęstunków dzielnie zajmowali się uczniowie klasy 2d.

Na przerwach działał radiowęzeł, z którego płynęły dźwięki muzyki frankofońskiej.

Uczniowie wzięli również udział w dwóch konkursach: piosenki francuskiej i na przebranie i zaprezentowanie słynnego Francuza lub Frankofona. Pomysłowość i przygotowanie uczniów oceniało jury w składzie: Pani wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld, Pani Magdalena Geniusz-Starostka i Pani Monika Molińska.

A oto wyniki rywalizacji w konkursie piosenki:

I miejsce: klasa 5 a

II miejsce: klasa 2a

III miejsce: klasa 3a

Wyróżnienia: klasa 4a i 1d

Konkurs na przebranie:

I miejsce: klasa 3a

II miejsce: klasa 5d

III miejsce: Weronika Stawska z klasy 4a
Wyróżnienie: reprezentacja klasy 2a

Wyróżnionym gratulujemy, a zaangażowanym uczniom dziękujemy za pyszne wypieki i pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Organizator: Pani Magdalena Geniusz-Starostka. Zdjęcia: Kamil Minuta.