Uczniowie Ekonomika w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku wraz z nauczycielami uczestniczyli we wtorek, 28 listopada, w wyjeździe zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku do Bydgoszczy, do tamtejszej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat wykorzystania odpadów na potrzeby instalacji, a następnie zostali oprowadzeni po zakładzie przez pracowników firmy. Na własne oczy mogli przekonać się jak wygląda spalanie odpadów w instalacji termicznej i do czego wykorzystywana jest energia powstała w procesie spalania.. Wszystkie te działania mają wpłynąć na poprawę jakości powietrza.