Napoje energetyczne- spotkanie edukacyjne

W ramach działań związanych z promocją zdrowego stylu życia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w cyklu spotkań edukacyjnych na temat skutków picia napojów energetycznych, które przeprowadziła dla młodzieży pani Kinga Jurzyńska- dietetyk z Xtreme Fitness Gyms Radomsko.
Spotkania dotyczyły spożywania napojów energetycznych, potocznie zwanych „energetykami” oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka.

Napoje energetyczne dostępne są niemal w każdym sklepie, a ich zakup nie budzi większych zastrzeżeń. Przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych i nie powinny być spożywane przez dzieci i młodzież, ponieważ zawierają substancje uzależniająca. Kofeina stanowi podstawowy składnik energetyków i nie jest zalecana w diecie dzieci gdyż ma działanie psychoaktywne. Wzrost jej spożycia może powodować zmiany nastroju, rozdrażnienie, niepokój, zaburzenia snu, a spożycie dużych ilości powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi.
Oprócz prelekcji o skutkach energetyków uczniowie ZSE dowiedzieli się czym tak naprawdę zajmuje się Manager Xtreme Fitness Radomsko w ramach projektu „ Otwarta Firma”.
Dziekujemy Xtreme Fitness Gyms w Radomsku za uświadomienie uczniom jak ważna role w życiu odgrywa racjonalne odżywianie.
*Jeśli potrzebujesz zastrzyku energii- wybierz sport lub filiżankę kawy!!!*
Koordynatorami spotkania była pani Katarzyna Łodyga i pani Karolina Woźniakowska