Warsztaty fotograficzne dla przedszkolaków

W dniu 28 listopada 2023 roku, zawitała do Nas grupa 6-latków „Jagódki” z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku. Celem spotkania były warsztaty fotograficzne, przeprowadzone przez uczniów klasy 2f Technikum Fotografii i Multimediów, pod opieką pani Edyty Smędzik.

W ramach zajęć, młodzi fotograficy przedstawili informacje dotyczące zawodu, w którym zdobywają wiedzę i umiejętności, opowiedzieli o sprzęcie fotograficznym i oświetleniowym, o oprogramowaniu do obróbki zdjęć, a następnie odbył się konkurs z nagrodami. Pytania konkursowe obejmowały zakres przedstawionych treści. Wszystkie dzieci pięknie odpowiadały i zostały obdarowane cukierkami, naklejkami z bohaterami bajek oraz balonikami.
Kolejnym etapem spotkania był pokaz fotografii uczniów ZSE, obejmujący przeglądową tematykę. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością uczniów klas fotograficznych.
Po wirtualnej wystawie, wykonaliśmy wspólne zdjęcie grupowe, które następnie zostało obrobione i wydrukowane na pamiątkę, w postaci odbitki formatu A4.
Kolejnym etapem była fotografia produktowa w wykonaniu przedszkolaków. Po krótkim przeszkoleniu z obsługi aparatu, każde z dzieci samodzielnie fotografowało produkty-zabawki, z użyciem oświetlenia błyskowego studyjnego, na stole bezcieniowym. Po wykonaniu zdjęć, z pomocą uczniów, pracowali w programie graficznym Photoshop.
Ostatnim punktem warsztatów był pokaz iluzji i sztuczek.
Zaangażowani uczniowie to: Sandra Dyła, Kinga Filipowska, Nikola Klekot, Natalia Mogielnicka, Hubert Pustelnik, Maja Rębisz, Aleksandra Wziętal, Daniel Kubik (fotorelacja), Piotr Sambor (pokaz iluzji).
Poniżej fotorelacja